Ano, přesně tak, musíme být důslední za každé situace. Natož při výchově štěněte. Štěně dělá, co se mu zlíbí, ale to se většinou páníčkovi nelíbí. Podívejme se jak zabránit tomu, aby si štěně dělalo co chce….
Štěněcí místo
Štěně si už od příchodu k vám musí zvyknout, že zde platí nějaký řád, kterým se musí řídit a tudíž se mu od prvního dne stanoví místo, kde bude spát a pokud něco špatného udělá, a když se řekne povel „místo“, tak bude vědět, kam má jít. Pokud máte štěně v kotci a nebo doma u postele, pořád je to jeho místo a musí být na to místo navyklý od malička. Nejdůležitější je, aby jsme byli důslední.
Štěně, alespoň už to trochu větší, si občas dělá co se mu zlíbí a to tak, že když se mu řekne povel „místo“, tak tam sice dojde, ale postupem času se připlazí zpátky. Mnoho lidí vyměkne, a pejska si vezme k sobě a to je právě ta chyba. Když toto uděláte a budete to dělat často, tak toho pejsek začne zneužívat a pokaždé k vám takhle přijde i když jste před chvílí řekli povel „místo“.
Zákaz v jakékoliv situaci
Občas se stává, že si pes vyskočí na postel nebo na křeslo. Pokud Vám to nevadí a pejska v posteli nebo na křesle tolerujete, tak je to v pořádku. Horší je, když si nepřejete, aby vám pes spal v posteli. Nejběžnější reakce je, že pejska stáhnete z místa kde leží a kde ležet nesmí a řeknete mu „nesmíš“, „jdi na místo“. Pejsek by se měl sebrat a odejít tam, kde má své místo.img
Hodně často páníčkové dělají chyby takové, že jeden čas povolí, aby pejsek spal na posteli a za pár dní psa vyhodí na místo. Pes ale tuto reakci nerozezná. Říká si proč ho tam někdy necháváte a jindy zase vyhazujete. Je prostě zmatený a neví co může a co ne. Proto je nejdůležitější důslednost ! Pokud si výhradně nepřejeme, aby pes spal v posteli, tak když si tam vleze, pošleme ho na místo a to bude platit jak první den, tak i každý další. Prostě co jsme zakázali, to se nesmí NIKDY !
Buďme důslední i při jídle
Ráno jsme pejskovi dali najíst, on to snědl a šel si lehnout. My jsme mezitím dodělali oběd a jelikož je krásně venku, tak si jdeme sníst jídlo ven na zahradu. Pes zbystří a běží k Vám, protože si myslí, že mu něco dáte. Nedáte ! Od stolu by se výhradně nemělo psovi nic dávat. A to z jednoho prostého důvodu, že pokud mu od stolu dáte jednou, tak u Vás bude stát pokaždé a hypnotizovat Vás, dokud mu nedáte něco dobrého.
I v tomto případě musíme býti důslední. Pokud pejska pošlete na místo, pokaždé když k vám přijde ke stolu u kterého právě jíte, tak se v budoucnu nemůže stát, že by pejsek žebral a čekal dokud něco nedostane. Pokud to prostě zakážete jednou, tak už to je zakázané navždy. Být důsledný není těžké, jde jen o to si stanovit jasný řád, podle kterého se bude řídit váš pes. Tj. nesmí na postel, spát bude v předsíni nesmí ke stolu, když jím,aj…
Warning: Undefined array key "found_avatar" in /data/d/6/d6ab9cda-64a3-4c5c-9011-f775375f1fb7/sportovni-kynologie.cz/web/wp-content/themes/jnews/class/AccountPage.php on line 586
Ano, souhlasím, přišla jsem k 4 letému Pitbullovi a také mi dalo obrovskou práci odnaučit ho žebrat atd. Jako prvního psa jsem měla N Dogu a ta si v restauraci lehla a ani se nehnula z pod stolu dokud jsem… Číst vice »
Proč si vlastně kupovat štěně, když ho stále nutíte a odesíláte někam-dál od lidí…Pes má být společníkem a členem rodiny a ne jen nějaká hračka,která když mě otravuje tak jí odešlu na místo 🙁
Toto není posílání psa od lidí, ale učení důslednosti. Pokud se pes naučí nějaký zlozvyk, který Vám bude vadit např. žebrání u stolu, je ho třeba tímto způsobem odbourat. Samozřejmě se toto netýká lidí, kterým to nevadí. Ano, pes je… Číst vice »