Jak pečovat o oči u psů
Stejně jako my máme ospalky po noci, když se vzbudíme, tak psi mají totéž. Proto je nejdůležitější každé ráno očistit psovi řádně oči a okolo očí. Nejlepší je navlhčená vata nebo nějaký ubrousek, kterým se očistí oči a okolo očí ospalky. Pokud se dostanete se psem do nějakého prostředí, kde mnoho prachu, je dobré psovi omýt oči, aby z toho nevznikl nějaký zánět či něco horšího.
Další problém je, když se psem jdete např. k senu, prach nebo slabé stonky ze sena se mohou dostat psovi do očí a pak vznikne velmi rychle zánět a je potřeba zajít k veterináři, aby mu oči pořádně očistil a napsal nějaké kapky. U plemen psů, jako je shih-tzu nebo lhasa apso se musí ošetřovat velmi často místa okolo očí, aby nebyla hnědá, tato plemena na to často trpí.
Jak pečovat o uši u psů
Zdravé uši psa mají být na pohled krásně růžové, bez špíny a bez zápachu a pokud se uší dotkneme, nesmí to psa bolet. Jak se ale zánět ucha pozná, je jednoduché. Pokud správně pečujeme o psa, tak se preventivně chodí na prohlídky k veterinárnímu lékaři, který zkontroluje psa a v případě zánětu vám něco předepíše a vysvětlí jak přípravek aplikovat.
Pokud ale uvidíte vašeho psa, že si často ucho drbe a nebo že na dotyk je mu to nepříjemné, tak je potřeba se do ouška podívat a v případě zápachu nebo tzv. špíny v uchu je potřeba ucho pořádně vyčistit nejlépe vatou a aplikovat do ucha přípravek na čištění uší.
Pokud nějaký účinný přípravek doma nemáte, tak je nejlepší dojít k veterináři, neboť z obyčejného zánětu může vzniknout něco mnohem horšího. Proto je v každém připadě vhodná návštěva vašeho veterináře, aby vám předepsal co a kdy podávat pejskovi, aby se mu co nejrychleji ulevilo od bolesti.
Účinný přípravek do uší je: Nolvasan Otic v tomto obchodě
Vždy si musíme tedy pamatovat, že PREVENCE je nejdůležitější u každého živého tvora. Předejdeme tak následným onemocněním či zánětům, které by mohli být psovi nepříjemné do doby, než se vyléčí.